Sidi Péter szerint nem ő hozott szégyent Magyarországra, amikor márciusban a Delhiben rendezett világkupán a magyar együttes visszalépett a férfiak három együttest felvonultató csapatversenyének döntőjétől.
„Az elmúlt hetekben akaratomon kívül főszereplője lettem a magyar sporttal kapcsolatos híreknek. Fair Play díjas versenyzőként rendkívül bánt, hogy nevemet újabb és újabb emberek próbálják besározni, miközben a magyar sport történetében valóban példátlan dolog esett meg. Feltett szándékom tisztázni a nevemet, noha ideális esetben már rég Tokióval és a közelgő olimpiával kellene foglalkozni. A rágalomhadjárat és a félrevezetés ugyanakkor nem vezet, nem vezethet eredményre!” – fogalmazott a világ- és Európa-bajnok puskás keddi levelében.
A 42 éves versenyző szerint a Magyar Sportlövő Szövetség általa „nagyra tartott” elnöke, Nagy György megnyilvánulásai féligazságokkal vannak tele. Hozzátette, abban bízik, ezeket „csupán a tájékozatlanság, nem pedig a rosszindulat szülte”.
„Nagyon bánt, hogy én vagyok célkeresztben, miközben nem én hoztam szégyent Magyarországra! A hibáimért vállalom a felelősséget, de ezt másoktól is elvárom – a konkrét esetben a tények pedig száz százalékig mellettem állnak” – írta Sidi.
A Magyar Sportlövők Szövetsége három hónapra megvonta Pekler Zalán, Péni István és Sidi Péter Gerevich-ösztöndíját a példátlan eset miatt. Előbbi kettő percekkel a kezdés előtt jelezte, nem vállalja a szereplést, mert szerintük Sidi fegyvere nem volt szabályos.
A problémát az okozta, hogy Sidi ráragasztott a puskájára egy úgynevezett bipodot, amely a fegyver megtámasztására való, a komáromi puskás ugyanakkor állítása szerint csak súlyként használta, és a helyi fegyverellenőrzésen sem találták problémásnak. Nagy György ezzel kapcsolatban elmondta, hogy ez egy régóta húzódó probléma, és a szabálykönyvben egyértelműen az szerepel, hogy verseny alatt nem lehet a bipod a fegyveren semmilyen formában, Magyarországon a bírók ez alapján döntenek róla, viszont a nemzetközi viadalokon változó a megítélése. Sidi mostani válaszában kifejtette, hogy a nemzetközi szövetség technikai igazgatója levélben jelezte, hogy „lehetséges szabályváltoztatás lesz a kérdéses balanszsúlyok használata kapcsán”, de az ő fegyvere, mellyel az elmúlt négy évben változatlan felszereltséggel versenyzett, szabályos volt Delhiben.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre