
Most jött: azonnal teljes útzárat rendeltek el, óriási csattanás hallatszott
A Kőszegi utat lezárták.
A szakértők modellezték a becsapódás erejét, illetve az általa kiváltott hullámokat geológiai mérésekkel igazolták világszerte.
Molly Range vezetésével a Michigani Egyetem kutatócsoportja képes volt meghatározni a 65 millió évvel ezelőtt a Földbe csapódott meteorit méretét és erejét. A dinoszauruszok kihalásához vezető égitest becsapódása 30 ezerszer nagyobb méretű hullámokat és széllökést okozott a bolygónkon, mint a 2004-es Indiai-óceánon mért cunami.
A meteorit találkozása a Föld felszínével akkora hullámlökéseket indított el, hogy a becsapódás helyétől 7500 kilométerre található Új-Zélandig konkrétan elmostak a hullámok minden útjukba kerülő élőlényt és szárazföldet. Szinte hihetetlenül hangzik, de az ekkor elinduló víztömeg akár 1 mérföld (1,6 kilométer) magas hullámokat is felvert az óceánokban.
A számítógépes szimulációt a világ 100 pontján geológiai mérésekkel egészítették ki, hogy képet kapjanak arról, hogy a Föld számára milyen megterheléssel járt a becsapódás. Az óceánok fenekén réseket, repedéseket okozott az aszteroida, és örökre megváltoztatta a tengerfenék üledékes rendszerét és kipusztította az élőlények háromnegyedét a Földön. A kutatók szerint az égitest megközelítőleg városméretű volt és a Mexikói-öbölben található Yucatán-félszigetnél zuhant le, 60 mérföld (96 kilométer) széles krátert hagyva maga után. A környező néhány száz kilométeres területen percek alatt minden szétégett – számolt be a kutatás eredményéről a Metro.
A Kőszegi utat lezárták.
Totálisan megbolondul az időjárás.
A Férj nem bírt az indulataival.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre