Felhőkarcolóval gazdagodott Budapest: átadták a MOL vadonatúj székházát - Fotósorozat!
28 emelet, hatalmas üvegfelületek, fenntarthatóság - ezek jellemzik a csütörtökön átadott MOL székházat. A Campus névre keresztelt óriási épületbe az első munkatársak már beköltöztek, januárban mind a 2500 szakember innen fog dolgozni.
A már-már felhőkarcoló nagyságú építményt a jövő irodájaként titulálják. A 28 emeletes monstrumban összesen 86 ezer négyzetméternyi hely van. A magassága közel másfélszer nagyobb, mint a Parlamenté (a kupolatoronnyal számítva) - egész pontosan 143 méter -, viszont ha elé fektetnénk a felhőkarcolót, kényelmesen elférne, hiszen az Országház 271 méter hosszú.
Az új székház a következő generációé
Az ünnepélyes átadáson Bakos Piroska kommunikációs vezető elmondta, örömteli nap ez a vállalat számára. Hernádi Zsolt, a MOL csoport elnök-vezérigazgatója beszédében úgy fogalmazott: pénteken veszik birtokba a vadonatúj székházat.
"Szabad-e ilyenkor ünnepelnünk, amikor káosz van az energiapiacon? Vacilláltunk, de nem szabad elengednünk a ma pillanatát. Az ünnep kiemel a rosszból és hozzájárul a jövőhöz. Ezért döntöttünk úgy, hogy megtartjuk az ünnepséget" – szögezte le a vezérigazgató. A vállalat 2016-ban döntött úgy, hogy új székházat építenek, mely épület a jövő generációjának, a jövő tulajdonosainak szól.
Olyan lehetőségeket adunk a dolgozóknak, amilyenek az országban még sehol sincsenek. Az egyedi munkakörnyezet és a fenntarthatóság vezérelt bennünket
– mondta Hernádi Zsolt. Az épület az építtető vállalkozásoknak és a hatóságoknak is új kihívást jelentett, az elnök ezért köszönetet mondott a cégeknek és az intézményeknek.
Kilátó a magasban
A földszinten bisztró és látogatóközpont nyílik, a 28. emeleten étterem, e felett pedig egy, a nyilvánosság előtt is nyitott panorámatető lesz, ahol a páratlan panoráma és a fővárost átszelő Duna látványa mellett akár koncerteket is tartanak majd mintegy 120 méteres magasságban. Ezt tavasszal tervezik megnyitni.
"Azért döntöttünk az új székház mellett, hogy Budapestről irányítsuk a MOL-t, itt dőljenek el a stratégiák, a hosszútávú döntések. Ez az épület azt üzeni, a MOL itt volt, itt van és itt lesz."
Ma új fejezet indult a cég életében. A 2500 munkatársunk azért fog dolgozni, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása
– magyarázta az elnök-vezérigazgató.
Nagyobb a Parlamentnél
A MOL Campus elképesztő számadatokkal rendelkezik a műszaki felszereltség terén.
"12 focipályányi terület terül el az épületben, amelyet 30 ezer négyzetméternyi üvegfelület borít, így a munkaterületek 86 százalékát természetes fénnyel látjuk el. Ennek a 7 százaléka ráadásul hajlított üveg, amit 4 hónap alatt gyártanak újra. 220 darab, összesen 33 kilométernyi talajszondát fúrtak le, amely a hűtés-fűtési igények 35 százalékát fedi le. Telepítettünk 900 négyzetméternyi napelemet is, amellyel az áramfogyasztásunk 5 százalékát fedezzük" – mondta Ratatics Péter, az épület felépítéséért felelős ügyvezető igazgató.
Ha kíváncsi vagy rá, hogyan néz ki belülről a monumentális toronyház, vagy éppen hogy milyen kilátás nyílik a tetőteraszról, akkor tekintsd meg a helyszínen készült galériánkat: