Éremeső! Aranyérmes Illés Fanni 100 méteres mellúszásban

Aranyérmet nyert Illés Fanni 100 méteres mellúszásban a tokiói paralimpia vasárnapi versenynapján.

Megosztás
Szerző:
Létrehozva: 2021.08.29.
paralimpia

Az S4-es kategória magyar indulója a nevezési idők és a papírforma alapján a szám legnagyobb esélyesének számított, ennek megfelelően már az előfutamból is a legjobb idővel, 1:44.68 perccel jutott tovább.

Az esti döntőben így a négyes pályán versenyzett a 2019-es év világbajnoka, és bár 50 méternél még második volt, végül 1.44.41 perccel fölényesen győzött.

A Vasas 29 éves úszója a magyar küldöttség hatodik érmét, a harmadik aranyát szerezte.

Éremeső! Aranyérmes Illés Fanni 100 méteres mellúszásban Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd