RETRO RÁDIÓ

Megtört az átok! 21 éve nem volt olimpikonunk ebben a sportágban, Tokióban viszont lesz

Nagybátyja és apja nyomdokaiba lép a fiatal, 18 éves Európa-bajnok. Irány, Tokió!

Szerző:
Létrehozva: 2021.05.07.
Tokió 2020

Salim Omar döntőbe verekedte magát az 58 kilogrammos küzdelmi kategóriában a taekwondósok szófiai olimpiai kvalifikációs versenyén, így kvótát szerzett a tokiói ötkarikás játékokra.

Salim Omar 21 év böjtölésnek vetett véget (Fotó: Magyar Taekwondo Szövetség)

Az MTK Budapest 18 éves sportolója – aki április elején, ugyancsak a bolgár fővárosban Európa-bajnoki címet szerzett – két győzelem után az elődöntőben is fölényesen nyert: a francia Cyrian Ravet ellen 38-12-es pontozással nyert.

Utoljára nagybátyja, Salim József járt olimpián, 2000-ben ötödik lett. Omar édesapja, Gergely dán színekben megnyerte az ötkarikás játékokat 1992-ben.

Nem sikerült ugyanakkor kijutnia a tokiói olimpiára az UTE 23 esztendős sportolójának, Füredi Rebekának, aki az európai selejtező torna pénteki nyitónapján a 67 kilósok mezőnyében két remek győzelmet követően az elődöntőben egyetlen ponttal, 6-5-re alulmaradt a francia Magda Wiet-vel szemben.