Eljött az idő, hogy búcsút intsünk a karácsonynak, így sajnos hőn szeretett fánktól is meg kell szabadulni, már csak azért is, mert az elszáradt fenyőfák nagyon gyúlékonyak és könnyedén nagyobb bajt okozhatnak, mint gondolnánk. A legtöbb budapesti kerületben begyűjtik a kihelyezett fákat, ám sajnos vannak, akik fájukat egyszerűen kidobják az utcára a kuka mellé, akadályozva a közlekedést.
A kitett fákat elszállítják
Budapesten a becslések szerint mintegy 500-600 ezer tűlevelű kerül ki mostanában az utcára, amit az FKF Hulladékgazdálkodási Divízió munkatársai gyűjtenek össze és szállítanak el szervezetten. A kijelölt gyűjtőpontokról ilyenkor úgynevezett fenyőfajáratok indulnak a karácsonyfákkal, amelyeket kifejezetten ebből a célból indít a budapesti közszolgáltató.
A lakosság 2 lehetőség közül választhat:
- a háztartási hulladékos kukák mellé a hulladékgyűjtés napján,
- vagy a több mint 250 kijelölt gyűjtőhely egyikére teheti ki a fáját.
A budapesti lakosok a fenyőfák begyűjtésével kapcsolatos információkat megtalálják az FKF honlapján, a www.fkf.hu/karacsonyfa-

Az utca helyett a kijelölt gyűjtőhelyekre vigyük el fenyőfánkat, hogy ne akadályozzuk a közlekedést – Olvasói fotó
Tűzveszélyesek a száraz fenyők
A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósága fokozottan felhívja a figyelmet arra, hogy az elszáradt karácsonyfák hihetetlenül gyúlékonyak. Elég egy kis szikra, és fenyőnk 20 másodperc alatt leég, kárt téve lakásunkban, házunkban. Az OKF ezért kéri, hogy:
- Továbbra se gyújts meg rajta gyertyát vagy csillagszórót!
- Húzd ki a konnektorból a fényfüzért!
Mi legyen kéznél baj esetére:
- porral oltó, habbal oltó
- nedves pokróc
Kérnek mindenkit, hogy baj esetén hívják a 112-es telefonszámot.
Így él tovább a karácsonyfád
A kiszolgált tűlevelűeket először felaprítják, majd ezt követően a Fővárosi Hulladékhasznosító Mű kazánjaiba kerülnek. A fenyőfa a magas gyantatartalom miatt kitűnő tüzelőanyag, amelyből az elégetéssel több tízezer budapesti háztartás számára biztosítunk fűtési hőt, és villamos áramot.