RETRO RÁDIÓ

Látványos felvételek! Így zajlott a tizedik Runway Run futóverseny – Fotók!

Az eseményt a Liszt Ferenc repülőtér lezárt I. futópályáján tartották. A rendezvényre befolyt összeget jótékony célra fordítják majd.

Szerző: Metropol
Létrehozva: 2022.09.04.
jótékonyság

Immár hagyomány, hogy évente egyszer sportolók veszik birtokba a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér lezárt I. futópályáját. Az év legkülönlegesebb futóversenye most még egyedülállóbb élmény volt; a 10. Runway Run 1042 indulója a naplemente hangulatos fényeiben állhatott rajthoz.

Fiatalok és idősebbek teljesítették az 5, valamint a 10 kilométeres távokat Fotó: Budapest Airport

A verseny nevezési díjából befolyt összeget a Budapest Airport jótékony célra ajánlja fel, amelyet részben a sérült emberek integrált sportolását támogató Suhanj! Alapítvány, részben pedig a leukémiás betegek gyógyulását célzó brit Anthony Nolan kap.

A versenyzők felkészülését Katus Attila segítette Fotó: Budapest Airport

A felnőtt indulók 5 és 10 kilométeres távok közül választhattak, míg a 6 és 15 év közötti gyerekek 1,5 kilométeres távon próbálhatták ki magukat.

Az egyéni indulók közül az 5 kilométeres távon a női mezőnyben Gelencsér Gabriella (00:20:45), a férfiak közül pedig Csuka Balázs (00:17:42) bizonyult a leggyorsabbnak, a 10 kilométeres verseny végén pedig Votin Anna (00:42:04) és Petrus Oleksandr (00:36:20) állhatott a dobogó legfelső fokára.

A résztvevők délután vették birtokba a Liszt Ferenc repülőtér kifutópályáját Fotó: Budapest Airport

Díjazták a leggyorsabban célba érő látássérült, kézi meghajtású kerékpáros és futókocsis indulót is; ezekben a kategóriákban Osbáth Tibor (10 kilométeren 00:46:55), Schober László (10 kilométeren 00:27:36) és Dubóczki Sarolta (10 kilométeren 00:50:55) nyerték a versenyt.

Szerelem a levegőben: mágikus együttállás segít bevonzani a kiszemeltedet

A hideg csak a kezdet: pánikrohamokat hoz az időjárás