A SETI Intézet (földön kívüli intelligencia után kutatók) hívta fel a figyelmet a képre Twitteren, mely a Rover missziójának 3474. marsi napján készült. A furcsa kőzetek a Gale-kráter vizsgálatakor tűntek fel. A kutatók a további vizsgálatoknak köszönhetően meg tudják állapítani a kialakulás körülményeit is. Az említett formációkat az egykori üledékes kőzetek repedéseinek feltöltődése hozhatta létre, míg a többi, lágyabb résszel az erózió végezhetett.
#PPOD: Here is another cool rock at Gale crater on Mars! The spikes are most likely the cemented fillings of ancient fractures in a sedimentary rock. The rest of the rock was made of softer material and was eroded away. 📷: @NASA @NASAJPL @Caltech #MSSS fredk, acquired on May 17. pic.twitter.com/RGfjmRBfI7
— The SETI Institute (@SETIInstitute) May 26, 2022
A vörös bolygó légköre rendkívül ritka, a felszínen pedig szélsőségesek az időjárási viszonyok. A tudósok célja a vizsgálatokkal, hogy átfogóbb képet kapjanak a bolygó múltjáról és az azon uralkodó időjárási viszonyokról, illetve a felszínen fellelhető kőzetek típusáról – írja az iflscience.com. Így találhatunk választ a sokakat foglalkoztató végső kérdésre is: volt-e valaha, vagy lehet-e egyszer élet a Marson?
Nemrég arról is írunk, hogy a Curiosity Mars-járó készített egy fotót, amelyen egy kapu alakú sziklaformáció látható.